TOP - ART

TOP - ART

niedziela, 23 listopada 2014

Farba

Warsztaty plastyczne 

 A może zostanę malarzem!!!

Całe życie obserwujemy rzeczywistość wokół nas. Mijamy ją obojętnie, z rzadka przyglądając się baczniej jej fragmentom. Nie mamy na to chwili, gonią nas obowiązki, a leniwe przyglądanie się otoczeniu uważamy za stratę czasu. Przychodzi jednak taka chwila, kiedy nie musimy już pracować zawodowo, dzieci się usamodzielniły a czas zaczyna się wydłużać. 

Jedną z naszych propozycji dla osób chcących aktywnie spędzić czas są warsztaty plastyczne. Co takiego one mogą zaoferować? Przede wszystkim inne spojrzenie na rzeczywistość, dłuższe, baczniejsze, analizujące. Da nam to możliwość wysnuwania wniosków opartych na doświadczeniu, a co za tym idzie - wyrażania siebie, a właśnie tym, przede wszystkim zajmuje się sztuka. 


W trakcie warsztatów można się dowiedzieć, na czym polega struktura i logika malarstwa i rysunku, jakie są środki wyrazu plastycznego, jak prawidłowo komponować na płaszczyźnie, jak uzyskiwać głębię, jakie są związki dzieła sztuki z emocjami, świadomością czy przeżyciami człowieka, a to wszystko dzięki dużej dawce ćwiczeń praktycznych pod okiem specjalistów. Uczestnictwo w warsztatach pozwala skupić się umysłowi na zadaniu, zdyscyplinuje go, co jednocześnie da wolność twórczą, pomoże wyzwolić ekspresję. Takie zajęcia można porównać do formy medytacji, dającej relaks, odprężenie, tutaj uzdolnienia mają rolę drugorzędną, najbardziej liczą się chęci, radość tworzenia i współistnienia ze sztuką.

Zatem do pędzla, do kredki, do dzieła!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz